Головна » 2014»Березень»22 » Увага!!! Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА
10:50
Увага!!! Міносвіти відмовилося від обов’язкових збірників ДПА
У Міністерстві освіти і науки вирішено відмовитися від багаторічної практики застосування єдиних збірників завдань під час проведення державної підсумкової атестації школярів 4-х, 9-х, та 11-х класів. Освітнє відомство розширило повноваження педагогічних колективів навчальних закладів та врахувало інтереси учнів і їх батьків при проведенні державної підсумкової атестації учнів у 2013/14 році у виборі способу проведення ДПА.
Для проведення державної підсумкової атестації у міністерстві пропонують школам використовувати збірники завдань длядержавної підсумкової атестації, що видані у 2011-2013 роках.
Зокрема, у роз’яснювальному листі МОН щодо проведення державної підсумкової атестації зазначається, що загальноосвітні навчальні заклади зможуть обирати спосіб проведення державної підсумкової атестації: або за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти і науки, або у вигляді письмових робіт за завданнями, розробленими Інститутами післядипломної педагогічної освіти.
Виняток становитимуть державна підсумкова атестація з української мови у 9 класі (диктант) та державна підсумкова атестація з української мови в 11 класі (переказ), що мають бути проведені за збірниками завдань, затвердженими МОН.
У міністерстві зазначають, що всі рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації, викладені у листі від 14.02.2014 № 1/9-115, залишаються чинними.
Завдання для державної підсумкової атестації, що будуть підготовлені Інститутами післядипломної педагогічної освіти, мають відповідати державним вимогам до рівня загальноосвітньої підготовки учнів, передбаченими навчальними програмами та Критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти. Загальна кількість варіантів та завдань у варіантах буде визначена Інститутом післядипломної педагогічної освіти, проте їх зміст та обсяг мають відповідати вимогам щодо оцінювання рівня знань учнів.
У міністерстві зазначають, що погодження завдань для державної підсумкової атестації відбуватиметься за спрощеною процедурою.
Як відомо, обов’язковість використання збірників завдань при проведенні ДПА використовувалась екс-керівництвом МОН як інструмент тиску на вчителів та батьків щодо придбання навчальної літератури у приватного видавництва. Декілька років поспіль гриф "Рекомендовано Міністерством освіти і науки України" отримували збірники завдань "Центру навчально-методичної літератури".
Чиновники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти вимагали використання лише "легітимних" збірників завдань. Зокрема, директор інституту Удод звертав увагу регіональних управлінь освіти на необхідності використання лише збірників, що мають голограми з логотипом "Центр навчально-методичної літератури", зазначаючи, що інша продукція вважається контрафактною і не відповідає вимогам щодо проведення державної підсумкової атестації. (Освіта.ua)